Ankara E-Ticaret ve Önemi

kurumsal-web-tasarim-ankara-konya06

E-Ticaret Hakkında Bilmeniz Gerekenler

E-ticaret, internet kullanımının artması ile ortaya çıkan, internet ortamında ürün ve hizmetlerin satışını yapmak anlamına gelmektedir. Türkiye’de de günden güne artış gösteren e-ticaret, özellikle küçük ve orta ölçekli firmalar tarafından tercih edilmektedir. Fiziki olarak mağazası olan ya da olmayan birçok firma, e-ticaret ile satışlarını gerçekleştirmektedir.

E-Ticaret Pazarlama Nedir?

E-ticaret pazarlama, ürün ya da hizmetlerin sanal pazarda tanınırlığını artırmak ve satışını gerçekleştirmek için yapılan faaliyetlerin bütünüdür. Günümüzde internet kullanımının artması nedeniyle ürün ve hizmetlerini pazarlayan kurumlar e-ticaret pazarlamayı seçmektedir. E-ticaret pazarlama dijital kanalları kullanarak, ürün ve hizmetin potansiyel müşterilere ulaşmasını amaçlar. E-ticaretin başarılı olabilmesi için her firma kendine bir strateji belirlemelidir. Bu nedenle Ankara e-ticaret pazarlama ve stratejilerini dijital pazarlama uzmanları ve danışmanlık firmaları ile yürütmek çok daha sağlıklı bir yöntemdir.

E-Ticaret Pazarlama Kanalları Nelerdir?

E-ticaret pazarlama kanalları, satılan ürünün özelliklerine, hedef kitlenin tutum ve davranışlarına uygun seçilmelidir. E-ticaret pazarlama kanalları ise şu şekildedir;

 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram
 • YouTube
 • Bloglar
 • Haber siteleri
 • Resmi kurum portalları
 • Mailing
 • Arama motorlarının pazarlanması (SEM)
 • Arama motoru optimizasyonu (SEO)

E-ticaret pazarlaması için seçeceğiniz kanal ya da kanalları belirlerken mutlaka hedef kitlenizi, potansiyel müşterilerinizi iyi analiz etmelisiniz. Bu kanallar vasıtası ile ulaşacağınız kitlenizi yanlış ortamlarda aramak sizlere hem zaman kaybı yaşatacak hem de maliyetli olacaktır. Örneğin; hedef kitlenizin takip ettiği bir YouTube kanalı ya da Instagram hesabında viral reklamlar yaptırabilirsiniz. Günümüzde de e-ticaret pazarlamalarında sıklıkla kullanılan bu yöntem markalara büyük fayda sağlamaktadır.

E-Ticaret Pazarlama Stratejileri Nelerdir?

E-ticaret pazarlama stratejilerinin doğru ve sağlıklı sonuçlar vermesi için mutlaka dijital pazarlama uzmanları ve danışmanlık firmaları ile ortak çalışmalar yapılmalıdır. Daha önceden bilmediğiniz bir pazara girdiğinizi düşünün. Bu nedenle uzman kişilerin deneyimlerinden faydalanmanız sizin yararınıza olacaktır.

 1. Güncel ve SEO Uyumlu İçerikler

Öncelikle e-ticaret sitenizin içerik bakımından profesyonel olarak Ankara SEO dostu olarak yapılandırılması gerekmektedir. Hedef kitlenize sunduğunuz ürün ya da hizmeti, Ankara kurumsal SEO kurallarına uygun, özgün ve tüm detayları ile aktarmalısınız. Müşteriniz internet sitenize girdiğinde vakit geçirdiği süreyi nitelikli içerikler sayesinde artırabilirsiniz. Aksi takdirde anahtar kelime ile sizin sitenize gelen müşteri aradığını bulamaz ve kısa sürede web sitenizi terk eder. Bu durumda arama motorları algoritmaları da web sitenizi olumsuz konumlandıracaktır. Bu nedenle web sitenizde yer alan içerikleri Google SEO kurallarına uygun, güncel ve detaylı hazırlamalısınız.

 1. Web Sitesi Tasarımı

E-ticaret sitenizin tasarımı da çok önemlidir. Dağınık, göz yorucu, müşteriyi yoran tasarımlar ne yazık ki müşterinin kısa sürede web sitenizden çıkmasına neden olur. Bu durum satışlarınızı da olumsuz yönde etkileyecektir. Müşteri web sitenizde ihtiyacı olan ürün ya da hizmeti ararken kullanıcı yorumlarını da önemseyecektir. Ürünü ya da hizmeti kullanan gerçek kişilerin yapmış olduğu yorumlar müşterilerde güven oluşmasını sağlar.  Ankara web tasarım firması olarak sizlere en uygun ve profesyonel tasarımı hazırlıyoruz.

Keçiören web tasarım ve Keçiören SEO ürünlerinizi sergilediğiniz bir mağaza vitrini gibi görmelisiniz. Nasıl ki mağazanızın vitrini müşterilerin kapıdan içeri girmesini sağlar, web sitenizin tasarımı aynen bu şekildedir. Web siteniz sade ve şık olursa hedef müşterilerinizin ilgisini çekecektir. Kampanyalarınızı ya da en çok tercih edilen ürünlerinizi ana sayfada sergilemeniz müşterinizde merak uyandıracak ve o ürünlere detaylı bakmasını sağlayacaktır.

Profesyonel bir e-ticaret sitesi yönetmek ve satışlarınızı artırmak istiyorsanız Kurumsal E-ticaret konusunda uzman kişiler ile çalışmanız gerekmektedir. Özensiz, darmadağınık bir e-ticaret sitesi size fayda sağlamaz. Bu nedenle E-Ticaret siteniz için güçlü bir yatırım yapıp sağlam bir ekiple yola çıkmalısınız. Ankara’da kurumsal olarak bir çok Dijital Pazarlama hizmetini siz değerli müşterilerimize uzman ekibimizle sunmaktayız. Sincan web tasarım, İvedik web tasarım ve Etimesgut web tasarım, Yenimahalle web tasarım, Ostim web tasarım, Eryaman web tasarım, Kızılay web tasarım olarak kesintisiz hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 1. Gerçek Kullanıcı Yorumları

Ürünlerinizi web sitesine yerleştirirken kullanıcı yorumları kısmı da kolay ulaşılabilir olmalı. Kurumsal web tasarım ne kadar sade ve kullanıcı odaklı olursa, müşteriler de o kadar fazla vakit geçirecektir. Aynı zamanda kullandığınız ürün fotoğrafları da mutlaka gerçeği yansıtmalıdır. Web sitesindeki fotoğrafla alınan ürünün aynı olmaması kullanıcının güvenini sarsacaktır.

 1. Instagram Kullanımı

E-ticaret pazarlama stratejilerinde sosyal medya mecraları sıklıkla kullanılmaktadır ancak son dönemde Instagram çok daha popüler hale geldi. Hem Instagram da verilen reklamlar hem de takipçi sayısı fazla olan hesapların ürününüzü tanıtması, e-ticaretin hacmini artırmaktadır. Doğru yerlerde kullanılan hashtagler de tıpkı Ankara SEO Uzmanı çalışmaları kadar etkili sonuçlar yaratmaktadır.

E-Ticaret Sitelerinde Responsive Tasarımın Önemi 

Responsive tasarım, web sitelerin tüm cihazlarda uygun ekran boyutları ile orijinal haliyle görüntülenmesi sağlamaktadır. Tablet, telefon, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda orijinal görünüm ile işlem yapabilmeniz için düzenlenen kodlamalardır. Günümüzde internetten yaptığımız alışverişleri çoğunlukla telefonlarımızdan gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle e-ticarette Ostim web tasarım konusu da büyük önem taşıyor. Responsive tasarımı e-ticaret sitelerinin kullanıcı deneyimi için olmazsa olmazıdır. E-ticaret sitenizin responsive tasarım ile optimize olması kullanıcılar için büyük kolaylık ve sizin de etkili bir ticaret gerçekleştirmenizi sağlar.

E-Ticaret Sitelerinde Blog Kullanmak Neden Önemli?

E-ticaret sitelerinin hemen hemen hepsinde bir blog bölümü bulunur. Bu bölümde satışını gerçekleştirdiğiniz ürün ya da hizmet hakkında detaylı bilgiler, güncel gelişmeler gibi kullanıcıların ilgisini çeken yazılar yer alır. Bu blog yazıları hazırlanırken mutlaka Etimesgut SEO uyumlu hazırlanmalıdır. Bunun yazıların SEO uyumlu olması size birçok fayda sağlar. Öncelikle web sitenizi ziyarete gelen kişilerin uzun süre vakit geçirmesini ve size güven duymasını sağlarsınız. Bir diğeri de Kızılay SEO sayesinde arama motorları sizin sitenizi üst sıralarda göstermektedir. Blog yazılarını e-ticaret sitenizde asla göz ardı etmemelisiniz. Sincan SEO önemi açısından bu çalışma mutlaka yapılmalıdır.

E-Ticaretin Firmalara Faydaları

Bir ürün ya da hizmetin satışını yapıyorsanız ve hala e-ticaret kullanmaya başlamadıysanız daha fazla geç kalmamanızı öneririz. Günümüzde trendler hızla değişiyor ve özellikle de tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs pandemisi e-ticaretin firmalar için ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha hatırlattı. Bireylerin alışkanlıklarını, tutum ve davranışlarının tamamen dijitale kaydığı bir dönemdeyiz. Market alışverişlerimizi dahi internet ortamında yaptığımız bu zamanda, ticaret ile uğraşan her kişi ya da firmanın mutlaka e-ticareti kullanması gerekiyor.

Rakip analizi, her pazarlama stratejisinin en önemli unsurudur. Rakiplerinizin e-ticaret ile satışlarına devam ettiği bir ortamda sizlerin de bu yöntemi kullanmanız gerekmektedir. Mağazanız ile sadece sınırlı bir bölgeye hitap ederken e-ticaret sayesinde yurt dışına dahi açılabilirsiniz. İnternet ortamı çok daha fazla müşteri potansiyeli ile karşılaşacağınız bir alan.

E-ticaretin firmalara sağladığı bir diğer fayda da marka bilinirliğinizi artırmanızdır. E-ticaret firmaları diğer markalardan çok daha fazla tanınır. Bu durum kullanıcılarda bir güven yaratır ve bilinen bir markadan alışveriş yapmaları çok daha kolay olmaktadır.

E-ticaretin en güzel özelliği maliyetleri de düşürmesidir. Kira, elektrik, depo masrafı, eleman vs gibi maliyetleriniz e-ticarette sıfıra inmektedir. Bu sayede çok daha fazla ürün yatırımı yapabilir, ürün çeşitliliğinizi artırabilirsiniz.

Maliyetleriniz daha düşük olması demek ürünlerinizin fiyatını da dilediğiniz ölçüde düşürmenizi sağlayacaktır. Uygun fiyattan satacağınız ürünler kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilecek dolayısıyla sizin de satışlarınız artacaktır. Uygun fiyatlı ürünler müşterilerin size güven duymasını ve sizi kabullenmelerini de destekler.

 

Başlıca vermiş olduğumuz hizmetlerimizden bazıları;

 

Responsive Web Tasarım

E-Ticaret Sistemleri

Web Yazılım

Mobil Uygulama

Grafik Tasarım

Matbaa baskıları

Dijital Pazarlama

Sosyal Medya Hizmetleri

İçerik Hizmetleri

Sanal Pazar Hizmetleri

Google AdWords ve Google AdSense

Dijital Reklam

Sunucu, Hosting, Etki Alanı

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Çevrim İçi Varlık Analizi

E-Mail Pazarlama Hizmeti

İçerik Pazarlama Hizmeti

E-Ticaret Pazarlama Hizmeti

Sosyal Medya Pazarlamacılığı

Marka Tescil ve Dosya Takibi

Hizmet verdiğimiz iller ise şunlardır;

Adana web tasarım, Adıyaman web tasarım, Afyon web tasarım, Ağrı web tasarım, Amasya web tasarım, Ankara web tasarım, Antalya web tasarım, Artvin web tasarım, Aydın web tasarım, Balıkesir web tasarım, Bilecik web tasarım, Bingöl web tasarım, Bitlis web tasarım, Bolu web tasarım, Burdur web tasarım, Bursa web tasarım, Çanakkale web tasarım, Çankırı web tasarım, Çorum web tasarım, Denizli web tasarım, Diyarbakır web tasarım, Edirne web tasarım, Elazığ web tasarım, Erzincan web tasarım, Erzurum web tasarım, Eskişehir web tasarım, Gaziantep web tasarım, Giresun web tasarım, Gümüşhane web tasarım, Hakkari web tasarım, Hatay web tasarım, Isparta web tasarım, İçel (Mersin) web tasarım, İstanbul web tasarım, İzmir web tasarım, Kars web tasarım, Kastamonu web tasarım, Kayseri web tasarım, Kırklareli web tasarım, Kırşehir web tasarım, Kocaeli web tasarım, Konya web tasarım, Kütahya web tasarım, Malatya web tasarım, Manisa web tasarım, K.maraş web tasarım, Mardin web tasarım, Muğla web tasarım, Muş web tasarım, Nevşehir web tasarım, Niğde web tasarım, Ordu web tasarım, Rize web tasarım, Sakarya web tasarım, Samsun web tasarım, Siirt web tasarım, Sinop web tasarım, Sivas web tasarım, Tekirdağ web tasarım, Tokat web tasarım, Trabzon web tasarım, Tunceli web tasarım, Şanlıurfa web tasarım, Uşak web tasarım, Van web tasarım, Yozgat web tasarım, Zonguldak web tasarım, Aksaray web tasarım, Bayburt web tasarım, Karaman web tasarım, Kırıkkale web tasarım, Batman web tasarım, Şırnak web tasarım, Bartın web tasarım, Ardahan web tasarım, Iğdır web tasarım, Yalova web tasarım, Karabük web tasarım, Kilis web tasarım, Osmaniye web tasarım, Düzce web tasarım

Sizlerde artık kurumsal olmaya ve dijital ortamda profesyonel bir isme sahip olmak istiyorsanız bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. Uzun yıllardır dijital sektörde bir çok hizmet verdik. Yılların ve teknolojinin ilerlemesiyle sektöründe Profesyonel olmanın ve siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Günümüz teknolojisi ile İnternet platformunda işiniz ne olursa olsun hedef kitlenizin size ulaşmasını kolaylaştırıyoruz. Tüm hizmetlerimiz Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerinde devam etmektedir.

Sizde bu fırsatlardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey telefon veya mail üzerinden bizlere ulaşmanız. Kısa süre içerisinde sizin de tanıtımınızı yapalım ve daha çok kazanmanıza yardımcı olalım. Garantili ve sözleşmeli çalışmalarımız hakkında sizlere ücretsiz bilgi sağlayabiliriz.

Premium Müşteri Hizmetleri ve Teknik Destek: 0850 304 9 736 (SEO)

 

Bize En Çok Sorulan Sorular

 

[select-faq faq_id=’11106′]

[select-faq faq_id=’11115′]

[select-faq faq_id=’11116′]

[select-faq faq_id=’11117′]

[select-faq faq_id=’11118′]

Ankara E-Ticaret ve Önemi » Ankara SEO Uzmanı | Ankara Web Tasarım | Kurumsal SEO | E-Ticaret

E-ticaret, internet kullanımının artması ile ortaya çıkan, internet ortamında ürün ve hizmetlerin satışını yapmak anlamına gelmektedir. Türkiye’de de günden güne artış gösteren e-ticaret, özellikle küçük ve orta ölçekli firmalar tarafından tercih edilmektedir. Fiziki olarak mağazası olan ya da olmayan birçok firma, e-ticaret ile satışlarını gerçekleştirmektedir.

Ürün SKU: etw2021

Ürün markası: Ankara Web Tasarım ve Ankara E-ticaret

Ürün para birimi: TRY

Ürün Fiyatı: 99

Kadar geçerli fiyat: 2030-07-11

Ürün stokta: https://schema.org/InStock

Editörün değerlendirmesi:
100

Web Tasarım ve SEO Uzmanı Nurullah ERDOĞAN olarak yıllardır İnternet ve Bilişim sektöründe hizmet üretiyoruz. Müşterilerimizi bir aile gibi görüyor ve işlerini de kendi işimiz görerek dijital çözümler üretiyoruz. Kurumsal ve Bireysel portföyümüzden oluşan hizmet verdiğimiz müşterilerimiz ile ilgili detaylı bilgiye erişmek isterseniz referanslar sayfasına göz atabilirsiniz. Sizinle çalışmaktan ve sizi de ailemiz arasında görmekten memnuniyet duyarız.

Yardıma mı ihtiyacınız var?