Kurumsal Sitelerde Bulunması Gereken Sayfalar ve Özellikler Nelerdir? 2024 SEO Rehberi

kurumsal-web-tasarimi-ankara

Kurumsal Sitelerde Bulunması Gereken Sayfalar

Kurumsal Web sitelerinde diğer sitelere oranla daha resmi bir dil kullanılması gerekir. Diğer sitelere oranla ise daha sade bir görünüm katılması gerekir. Kurumsal siteler için birçok firma büyük bütçeler ayırmaktadır. İnternet siteleri şirketin İnternet ortamında imajını yansıtacağı için çok önemlidir. Web sitesinin başlıkları sitenin tasarımı kadar önemli konumdadır. Sayfalar ise Kurumsal, Hakkımızda, Vizyon, Misyon, Tarihçe gibi sayfalar olmalıdır. Bu şekilde daha ciddi bir duruş sergilenmiş olur. Kurumsal içerik sayfaları arasında vizyon ve misyon kısmı en önemli kısım olduğu için bu yazıları profesyonel ellere emanet etmek gerekir. Bu başlıklar tasarım için uygundur.

kurumsal-web-tasarim

kurumsal-web-tasarim

Kurumsal Sitelerde Bulunması Gereken Özellikler

Kurumsal Web sitelerinde birçok özellik bulunması gerekir. Bu özellikleri açıklayacak olursak;
Sitenin arayüz tasarımı: Sitenin kurumsal bir görünüm kazanması için günümüzdeki tema ve ara yüzlere ayak uydurmak gerekir. Sitenin tasarımı sade olmalıdır. İşlevi yüksek ve sitedeki ziyaretçiler açısından kullanışlı olmalıdır.

Html5 kodlama: Sitenin tasarımı uygun kodlar ile hazırlanmalıdır. Bu kodların sonucunda sitenin mobil üzerinden girilebilmesi için uyumlu olması gerekmektedir. Mobil uygulama yaptırarak sektör arasında güçlü bir ağ kurmuş olursunuz.

Google haritaları: Sitede mutlaka bir iletişim sayfası olmalıdır. Ancak amatör şekilde düzenlenmiş bir iletişim sayfası kötü durur. Bunun yanında şirketin konumunu gösteren bir Google haritası bulunmalıdır.

SEO ayarlamaları ve Optimizasyonu: Arama sonuçları esnasında ilk çıkmak istiyorsanız Profesyonel SEO ayarlamaları yapmanız gerekmektedir.

Sosyal medya kutucukları: Kurumsal sitenizin bir yana sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmanız gerekir. Sitenizde şirkete ait sosyal medya kutucukları bulunmalıdır.

Hakkımızda ve diğer sayfalar: Kurumsal sitenizde olmazsa olmaz hakkımızda sayfasıdır. İnsanlar siteyi ziyaret ettiğinde sizin kim olduğunuzu bilmelidirler. Diğer sayfalar olarak vizyon ve misyon sayfaları da önemlidir.

Profesyonel, Özgün ve kaliteli içerik: Sitede olan bütün açıklamalar düzgün ve anlaşılabilir olması gerekmektedir. Anlatım dili iyi kullanılmış olması gerekir. Bunun yanında kaliteli içerik sunulmalıdır. İçerikler SEO uyumlu olmalıdır.

Sizi yarı yolda bırakmayacak sunucular: En önemli bulunması gereken özellik ise sunuculardır. Siteniz muhteşem ötesi olsa bile sizi ayakta tutacak olan sunuculardır. Sitenizin hata vermemesi ve hızlı olması için iyi bir sunucu seçimi şarttır.

Profesyonel ve eşsiz bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız hemen bizi arayın! Ostim Web Tasarım, İvedik Web Tasarım, Yenimahalle Web Tasarım, Ankara Web Tasarım, Sincan Web Tasarım, Etimesgut Web Tasarım, Eryaman Web Tasarım, Balgat Web Tasarım, Kızılay Web Tasarım hizmetleri sizlerle..

kurumsal-web-site-tasarimi

kurumsal-web-site-tasarimi


Web Tasarım ve SEO Uzmanı Nurullah ERDOĞAN olarak yıllardır İnternet ve Bilişim sektöründe hizmet üretiyoruz. Müşterilerimizi bir aile gibi görüyor ve işlerini de kendi işimiz görerek dijital çözümler üretiyoruz. Kurumsal ve Bireysel portföyümüzden oluşan hizmet verdiğimiz müşterilerimiz ile ilgili detaylı bilgiye erişmek isterseniz referanslar sayfasına göz atabilirsiniz. Sizinle çalışmaktan ve sizi de ailemiz arasında görmekten memnuniyet duyarız.

Yardıma mı ihtiyacınız var?