WordPress İçin Kullanılması Gereken Eklentiler

wordpress-onemli-eklentiler

WordPress için kullanılması gereken eklentiler 

WordPress için özel kullanılması gereken bazı eklentiler mevcuttur. SEO ve güvenlik açısından bu eklentiler önemlidir. WordPress dünyada en yaygın içerik üretimi yapan yönetici sistemdir. Sistemin özellikleri arasında her türlü sorunu giderebilecek teknik destek, bunlarla beraber sınırsız eklenti ve sitelerin görünümü açısından tema özellikleridir. Tema özelliği sitenin güzel ve çarpıcı şıklığı ile kullanıcılara sunulmaktadır. Ancak makale olan bazı sitelerde daha sade bir görünüm tercih edilir. Sizler için WordPress için bazı kullanılması gereken eklentileri derledik. WordPress sitelerinizde hem SEO hemde Site Güvenliğiniz için önerdiğimiz eklentilerdir. Eklentilerden bazıları aşağıdadır.

wordpress-uzmani

wordpress-uzmani

WordPress İçin Gerekli Olan Eklentiler

Yoast SEO Plugin

Bu eklentinin özelliği için bütün programların yaptığı şeyleri düşünün. Bütün programların yaptığı işleri tek bir çatı altında yapan bir uygulama. Bütün işlemleri sorunsuz bir şekilde yapar. Eklentiler arasında popülerdir.

Yoast_SEO_WordPress_eklenti

Yoast_SEO_WordPress_eklenti

All In One SEO

Yoast SEO programı ile birbirine yakındır. All In One SEO programının bazı özellikleri şunlardır.

-Site harita desteği olarak Xml
-Meta tag oluşturabilme
-Yazılardaki tüm SEO kriterlerine uyarak düzenleme yapabilme
-İçe ve dışa aktarım
-Diğer eklentiler ile uyumlu
Bu eklentinin özellikleri herkes için uygundur. Özellikleri herkese yetecektir.

wordpress-all-in-one-seo-eklentisi

wordpress-all-in-one-seo-eklentisi

WordPress İçin Güvenlik Eklentisi

All In One Wp Security

All In One Wp Security, Güvenlik eklentisi olmakla beraber bu işte en iyisidir. WordPress alanında en çok tercih ve en çok güven veren güvenlik uzantısıdır. Birçok yerde güvenlik sağlayan bu eklenti firewall ve brute force gibi bunlara özel bir güvenlik önlemleri olan bir uygulamadır. Bütün özelliklerini halka sunan All In One Wp Security ücretsizdir. Sizden bu özellikler hakkında ücret talep etmez. İçeriği sade olmakla beraber kullanımı çok basittir. Kolay bir kullanımı bulunmaktadır.

Wp-All-In-One-Security

Wp-All-In-One-Security

All In One Wp Güvenlik ve Firewall Özellikleri

-Kullanıcı hesaplarını koruması
-Brute force saldırılarından koruması
-İzinsiz giriş deneyimlerini, ip numaralarını görebilmesi
-Giriş yerine güvenlik kodu ekleyebilmesi
-Database güvenliği sağlaması
-Dosya sistemi güvenliği sağlaması
-.htaccess ve wp-config.php klasörlerinin güvenliğini ve yedeğini alabilmesi
-Kara liste özelliğinin bulunması
-Who is seçeneği ile görüntüleme
-Güvenlik Taraması yapabilmesi

All In One Wp Security, güvenlik eklentileri arasında en iyisidir. 10 özellikten fazlasını kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuyor.

Profesyonel iletişim formu eklentisi

wordpress-contact-form-7-eklentisi

wordpress-contact-form-7-eklentisi

İletişim formlarında bir diğer kaliteli ve vazgeçilemeyen WordPress eklentisi ise Contact Form 7’dir. Web sitenizde yer vereceğiniz iletişim bölümüne kullanışlı ve oldukça kolay formlar hazırlamanızı sağlar. Basit bir yönetim alanı olan Contact Form 7 eklentisi aynı anda istediğiniz kadar form oluşturmanızı sağlar.

Contact Form 7’yi iletişim sayfasında form göndermek için kullanabileceğiniz gibi özelleştirmeler ile gerek geri bildirim formu, gerekse de sipariş formu olarak kullanabilirsiniz. Tasarımsal anlamda da farklılılar ekleyebilirsiniz. Buraya tıklayarak Contact Form 7’yi indirebilirsiniz.

Gelişmiş galeri eklentisi NextGEN Gallery

wordpress-nextgen-gallery-eklentisi

wordpress-nextgen-gallery-eklentisi

Web sitenizin içerisinde gerek anasayfa, gerek yazı içi, gerekse de sayfalarda galeri kullanmak istiyorsanız WordPress NextGEN Gallery eklentisi en doğru tercih olacaktır.

Gelişmiş özellikleri ile sizlere NextGEN Gallery toplu ve tekil bir şekilde istediğiniz kadar fotoğraf yüklemenizi, her fotoğrafa farklı başlık ve açıklama metni girmenizi sağlar. Buraya tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Imagify – WebP & Image Compression and Optimization

wordpress-imagify-resim-optimize-eklentisi

wordpress-imagify-resim-optimize-eklentisi

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve sitenizin otoritesi için vazgeçilmez eklentilerden biri de Imagify Image Optimizer olmalıdır. Web sitenize eklenen tüm görselleri 3 çeşit algoritmadan geçirmekte ve en iyi sıkıştırma işlemini uygulamaktadır.

Aynı zamanda mobil ziyaretçileri, hem de masaüstü ziyaretçileri sitenizi en hızlı bir şekilde gezmelerini sağlayacak olan Imagify Image Optimizer eklentisini hemen ücretsiz olarak buraya tıklayıp indirebilirsiniz.

Yazımız sürekli olarak güncellenmektedir.


Web Tasarım ve SEO Uzmanı Nurullah ERDOĞAN olarak yıllardır İnternet ve Bilişim sektöründe hizmet üretiyoruz. Müşterilerimizi bir aile gibi görüyor ve işlerini de kendi işimiz görerek dijital çözümler üretiyoruz. Kurumsal ve Bireysel portföyümüzden oluşan hizmet verdiğimiz müşterilerimiz ile ilgili detaylı bilgiye erişmek isterseniz referanslar sayfasına göz atabilirsiniz. Sizinle çalışmaktan ve sizi de ailemiz arasında görmekten memnuniyet duyarız.

Yardıma mı ihtiyacınız var?